Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie aftermarket walk-in refrigerators and freezers.
- Engineered to match existing Vollrath/Idea-Medalie units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vollrath/Idea-Medalie 225911075 walk-in refrigerators and freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie Kolpak 225911075 36 Inch Rubber Door Gasket Right Hand Hinge Gray
| Fits with Manufacturer | Kolpak |
|---|---|
| Model Number | 225911075 |
| Manufacturer Part # | 225911075 |
| Height | 1.5" |
| Width | 8" |
| Depth | 18" |
| Weight | 2.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kolpak 225911075 Door Gasket Right Hand Hinge, [ 78-1/2" X 36" X 78-1/2" ] [rubber ] [ Type R], [5/8" Mag ] 1" Base 9/16" High, [snap-in Mount] 3 Sided Gray, For Right Hand Hinged Door, Kolpak / Vollrath
