RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading dishtable sorting shelves.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading TSW1942 dishtable sorting shelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading TSW1942 Glass Rack Sorting Shelf Wall Mount Tubular
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | TSW1942 |
| Manufacturer Part # | TSW1942 |
| Mount | Wall Mounted |
| Depth (short side) | 17" - 20" |
| Type | Tubular |
| Width (long side) | 42" - 60" |
| Height | 11.25" |
| Width | 42" |
| Depth | 18.5" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, TSW1942, Glass Rack Sorting Shelf, wall mount, tubular, 42"W x 18-1/2"D, 14/304 stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
