RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading drop-in sinks.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading SPDIS-1014 drop-in sinks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading SPDIS-1014 Drop-In Sink One Compartment 10" Wide X 14" Front-to-back X 10" Deep Bowl
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | SPDIS-1014 |
| Manufacturer Part # | SPDIS-1014 |
| Compartments | (1) Compartment |
| Drainboards | Without Drainboards |
| Bowl Deep (rim - drain) | 10" Deep |
| Bowl Depth (front - back) | 14" Depth |
| Bowl Width (side - side) | 10" Width |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, SPDIS-1014, Drop-In Sink, one compartment, 10" wide x 14" front-to-back x 10" deep bowl, with splash guard, 18 gauge stainless steel, includes faucet & 3-1/2" drain basket
