RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading soiled dishtables.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading SDT32020DR soiled dishtables
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading SDT32020DR Soiled Dishtable 30-3/8"W X 100"D X 44"H Straight Design
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | SDT32020DR |
| Manufacturer Part # | SDT32020DR |
| Shape | Straight |
| Stainless Series | 300 Series |
| Width (side - side) OA | 97" - 108" |
| Direction | Right To Left |
| Leg Type | Stainless Steel Legs |
| Stainless Gauge | 18 Gauge |
| Height | 44" |
| Width | 30.38" |
| Depth | 100" |
| Weight | 118 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, SDT32020DR, Soiled Dishtable, 30-3/8"W x 100"D x 44"H, straight design, 18/304 stainless steel top with backsplash, (3) 20" x 20" x 12" bowls, (2) faucet holes, stainless steel legs & crossrails, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
