RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading wire shelving.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading S2454-GREEN wire shelving
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading S2454-GREEN Shelf Wire 54"W X 24"D
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | S2454-GREEN |
| Manufacturer Part # | S2454-GREEN |
| Depth (front - back) | 24" |
| Finish | Epoxy Coated, Green |
| Width (side - side) | 54" |
| Width | 54" |
| Depth | 24" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, S2454-GREEN, Shelf, wire, 54"W x 24"D, (3) trusses, green epoxy coating, NSF (shelf clips included)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
