RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading wall-mounted overshelves with pot racks.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading PS1272 wall-mounted overshelves with pot racks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading PS1272 Overshelf With Pot Rack Wall-mount 72"W X 12"D
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | PS1272 |
| Manufacturer Part # | PS1272 |
| Construction | Stainless Steel |
| Bar Design | Single |
| Width (side - side) | 61" - 72" |
| Depth (front - back) | 12" |
| Gauge | 18 Gauge |
| Width | 72" |
| Depth | 12" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, PS1272, Overshelf with Pot Rack, wall-mount, 72"W x 12"D, stainless steel, includes: (18) double-sided pot hooks
