RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading underbar bottle storage and display units.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading LQ41224 underbar bottle storage and display units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading LQ41224 Underbar Raised Liquor Bottle Display Unit 12"W X 24"D
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | LQ41224 |
| Manufacturer Part # | LQ41224 |
| Width (side - side) OA | 7" - 12" |
| Steps | (4) |
| Depth (front - back) OA | 24" - 27" |
| Type | Free Standing |
| Construction | Stainless Steel |
| Width | 12" |
| Depth | 24" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, LQ41224, Underbar Raised Liquor Bottle Display Unit, 12"W x 24"D, 30" working height, 20/304 stainless steel construction, 3" backsplash, (12) bottle capacity, guard rails on each step, stainless steel legs, crossbracing & bullet feet