RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading underbar ice bin and cocktail units.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading IC1830 underbar ice bin and cocktail units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading IC1830 Underbar Ice Chest 30"W X 18"D X 29"H 18/304 Stainless Steel Construction
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | IC1830 |
| Manufacturer Part # | IC1830 |
| Bin Depth | 11" Deep Ice Bin |
| Depth (front - back) OA | 18" - 19" |
| Width (side - side) OA | 25" - 30" |
| Construction | Stainless Steel Construction |
| Cold Plate | Without |
| Splash | 4" |
| Height | 29" |
| Width | 30" |
| Depth | 18" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, IC1830, Underbar Ice Chest, 30"W X 18"D x 29"H, 18/304 stainless steel construction, 28"W x 15"D x 11"deep bin, 4" backsplash, 100lbs. ice capacity, 1-1/2" drain, stainless steel legs
