RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading underbar glass rack storage units.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading GC-2S-24 underbar glass rack storage units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading GC-2S-24 Underbar Glass Storage Unit Drainboard Top 24"W X 23-1/2"D X 33"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | GC-2S-24 |
| Manufacturer Part # | GC-2S-24 |
| Base | Open Cabinet With Fixed Shelves |
| Depth (front - back) OA | 23"D |
| Width (side - side) OA | 19" - 24"W |
| Top | Drainboard |
| Splash | 3" Splash |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 33" |
| Width | 24" |
| Depth | 23.5" |
| Weight | 50.33 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, GC-2S-24, Underbar Glass Storage Unit, drainboard top, 24"W x 23-1/2"D x 33"H, open front base, 304 stainless steel construction, holds (2) 20" x 20" glass racks, 3"H backsplash, 1-3/8" drain, fixed intermediate shelf, stainless steel legs, adjustable bullet feet