RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading mop sinks.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading FMS2523 mop sinks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading FMS2523 Mop Sink Floor Mount 29"W X 27"D X 12"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | FMS2523 |
| Manufacturer Part # | FMS2523 |
| Style | Floor Mounted |
| Bowl Width (left to right) | 25" |
| Bowl Depth | 23" Front-to-back |
| Bowl Height | 10" Deep |
| Width | 29" |
| Depth | 27" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, FMS2523, Mop Sink, floor mount, 29"W x 27"D x 12"H, stainless steel construction, 25" wide x 23" front-to-back x 10" deep bowl, includes 3-1/2" drain basket
