RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading drop-in underbar sinks.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading DBS3 drop-in underbar sinks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading DBS3 Drop-In Bar Sink Three Compartment (3) 10" Wide X 14" Front-to-back X 10" Deep Bowls
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | DBS3 |
| Manufacturer Part # | DBS3 |
| Drainboards | Without Drainboards |
| Bowl Size | 10" X 14" Front-to-back |
| Sink Compartments | (3) |
| Depth (front - back) OA | 18" |
| Width (side - side) OA | 31" - 36" |
| Height | 10.5" |
| Width | 32" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 26.74 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, DBS3, Drop-In Bar Sink, three compartment, (3) 10" wide x 14" front-to-back x 10" deep bowls, marine edge, includes deck mount faucet & 1-1/2" basket drain, 4" OC faucet holes, 18/304 stainless steel construction
