RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading utility/bussing carts.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading CS3LG-CART utility/bussing carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading CS3LG-CART Utility Bus Cart Open Design 36"W X 23"D X 32-1/2"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | CS3LG-CART |
| Manufacturer Part # | CS3LG-CART |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 21” - 23” |
| Shelf Style | Solid |
| Approx. Shelf Width (long side) | 35” - 39” |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Construction | Stainless Steel |
| Type | Utility |
| Height | 32.5" |
| Width | 36" |
| Depth | 23" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, CS3LG-CART, Utility Bus Cart, open design, 36"W x 23"D x 32-1/2"H, 430 stainless steel, 300lb. capacity, accommodates (6) bus trays, 4" ball bearing swivel casters
