RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading sliding doors work table cabinet bases.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading CB3048-W/SHELF sliding doors work table cabinet bases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading CB3048-W/SHELF Work Table Cabinet Base With Sliding Doors 48" W X 30"D X 36"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | CB3048-W/SHELF |
| Manufacturer Part # | CB3048-W/SHELF |
| Depth (front - back) | 30"D |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Table Edge Type | Rounded / Rolled / Bullnose Edge |
| Splash Height | Flat Top (without Backsplash) |
| Width (side - side) | 48"W |
| Height | 36" |
| Width | 48" |
| Depth | 30" |
| Weight | 141 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, CB3048-W/SHELF, Work Table, cabinet base with sliding doors, 48" W x 30"D x 36"H, stainless steel construction, turned down edges, includes middle shelf, 6" legs with adjustable bullet feets
