RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading sliding doors work table cabinet bases.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading BCB3036 sliding doors work table cabinet bases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading BCB3036 Work Table Cabinet Base With Sliding Doors 36"W X 30"D X 38"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | BCB3036 |
| Manufacturer Part # | BCB3036 |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Table Edge Type | Rounded / Rolled / Bullnose Edge |
| Width (side - side) | 36"W |
| Depth (front - back) | 30"D |
| Splash Height | 2" Backsplash / Upturn |
| Height | 38" |
| Width | 36" |
| Depth | 30" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, BCB3036, Work Table, cabinet base with sliding doors, 36"W x 30"D x 38"H, stainless steel construction, 2"H rear up-turn, turned down edges, 6" legs with adjustable bullet feets
