RestaurantSupply.com is your trusted source for Klinger's Trading sliding doors work table cabinet bases.
- Authorized Klinger's Trading dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Klinger's Trading BCB2460-W/SHELF sliding doors work table cabinet bases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Klinger's Trading BCB2460-W/SHELF Work Table Cabinet Base With Sliding Doors 60"W X 24"D X 38"H
| Manufacturer | Klinger's Trading |
|---|---|
| Model Number | BCB2460-W/SHELF |
| Manufacturer Part # | BCB2460-W/SHELF |
| Depth (front - back) | 24"D |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Table Edge Type | Rounded / Rolled / Bullnose Edge |
| Splash Height | 2" Backsplash / Upturn |
| Width (side - side) | 60"W |
| Height | 38" |
| Width | 60" |
| Depth | 24" |
About this item
Product Details
Product Details
Klinger's Trading, BCB2460-W/SHELF, Work Table, cabinet base with sliding doors, 60"W x 24"D x 38"H, stainless steel construction, 2"H rear up-turn, turned down edges, includes middle shelf, 6" legs with adjustable bullet feets
