  • Fast shipping available on in-stock John Boos 4CO4R1.5-36144 open front work table cabinet bases
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for John Boos open front work table cabinet bases.
John Boos 4CO4R1.5-36144 144 Inch Work Table Open Front Stainless Steel
John Boos  |  MFG #: 4CO4R1.5-36144  |  Item #: 329568  |  UPC #: 662969697709
Item: #329568
Technical details
Manufacturer John Boos
Model Number 4CO4R1.5-36144
Manufacturer Part # 4CO4R1.5-36144
Base Construction Stainless Steel Base
Splash Height 1-1/2" Backsplash / Upturn
Top Gauge 14 Gauge Top
Top Stainless Series 300 Series Top
Table Edge Type Rounded / Rolled / Bullnose Edge
Depth (front - back) 36"D
Width (side - side) 144"W
Height 37.25"
Width 144"
Depth 36"