Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart HOB00-918460 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart HOB00-918460 Gauge Water Pressure 0 60 Psi
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | HOB00-918460 |
| Manufacturer Part # | HOB00-918460 |
| Height | 3.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart HOB00-918460 Material Plastic, Height 3 1/4", Outer Diameter 2 3/8", 60 Mm, National Pipe Thread 1/4" Bottom Mount, Nsf Certified Y, Pounds Per Square Inch 0-60 Psi (0-400 Kpa)
