Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 881655 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 881655 4 Inch 3 Pole 120V Electric Hartland Contactor 50 Amp Inductive
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 881655 |
| Manufacturer Part # | 881655 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 881655 Hartland Contactor, 3 Pole, 110/120 Volt, 50 Amp Inductive, 65 Amp Resistive
