Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 853340-000OS cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 853340-000OS Solenoid Valve 1/8 Inch Gas Water Oil 220/240V
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 853340-000OS |
| Manufacturer Part # | 853340-000OS |
| Height | 3.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 853340-000OS [ Gas/water/oil ] [ Size 1/8" Fpt ] [ Nc 2-way ], [ 220/240 V ] [ Width 1-1/8" ] [ Brand Asco ], [ Mfg# 826261 ], American Permanent Ware Food Warmer, Vulcan Steamer Vsx 3 4 5 9000
