Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 804267 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 804267 Safety Pilot Valve 3/8 Inch Gas with Manual Pilot and Flame Adjustment
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 804267 |
| Manufacturer Part # | 804267 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 804267 [ Gas Nat/lp ] [ 3/8" Fpt] [ Manual Pilot Safety ], [ Width 2-1/2" ] 140 000 Btu 1/4" Cct Pilot Out., With Pilot Flame Adjustment., [ Brand Baso ] [ Mfg# H19al-2 ], Star Griddle 615 624 636 648, Vulcan Grill Series 800
