RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 80023 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 80023 5.75 Inch Rubber Gasket Black for Vulcan Steamers
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 80023 |
| Manufacturer Part # | 80023 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 80023 Hand Hole Cover Gasket [ 7.25" X 5.75" ] [rubber ], [ Black ] [ Mount]ovular, For Hand Hole Cover # 24-1009, Vulcan Steamers Sq-36 Series Vl Vs, Vsx24d Vsx24e Vsx24g Vsx36d Vsx36e Vsx36g Vsx36r, Vsx42dt Vsx42et Vsx42gt Vsx42rt
