Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 497585-00001 1-5/8 Inch Door Strike Plate for Vulcan Oven Vc44gd
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 497585-00001 |
| Manufacturer Part # | 497585-00001 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 497585-00001 Door Strike Plate, New Style - (attaches To Upper "c" Channel Assy.), 1-1/8" X 1-5/8", Vulcan Oven Vc44gd
