RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart stainless steel food pans and food pan accessories.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 428000-1 stainless steel food pans and food pan accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 428000-1 12 Inch Guard Splash for 10 Inch Fryers Stainless Steel
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 428000-1 |
| Manufacturer Part # | 428000-1 |
| Height | 0.8" |
| Width | 12.2" |
| Depth | 20.9" |
| Weight | 4.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 428000-1 Material Stainless Steel, Length 21", 533 Mm, Height 12", 305 Mm, Thickness 1/16", 2 Mm
