Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 417576-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 417576-1 2-3/8 Inch Diameter Red Oven Dial with Protrusion
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 417576-1 |
| Manufacturer Part # | 417576-1 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.33" |
| Depth | 2.33" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 417576-1 Red Oven Dial W/ Protrusion For "bj" T Stat, [ 2-3/8" Dia ] [ Off-low-250-500] [mount 11/16" Dia], [notch Position Down ] 9/16" Protrusion., For Bj T Stat # 46-1207, Note Consider A2400 # 22-1210 Which Is 2" Dia And Black., Vulcan 12 Open Top 148l 148lc 160l 160lc 24 Griddle, 24l 260l 260lc 260lcc 36 Griddle 36l 36lc 481l, 481lc 48l 60l 60lc 60lcc Eg160 Eg24 Eg260 Eg36, Eg60 Mg12
