Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 417499-00002 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 417499-00002 1/4 Inch Length Gas Flex Tube Kit Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 417499-00002 |
| Manufacturer Part # | 417499-00002 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 417499-00002 Corrugated Stainless Steel Flex Tube Kit, For Gas Supply And Pilot Lines., Includes, 1 Flex Tube 1/4" X 12", 2 Compression Nuts, 2 Compression Sleeves (ferrules), 1 Male Breakaway Fitting ( Male Nut/sleeve ), Instructions, Can Be Used With Pilot Head Tip # 51-1036, Vulcan Gs Gr Grc 900a Series
