Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 234301-972 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 234301-972 Pre Filter 9 3/4 In Cfs117 S
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 234301-972 |
| Manufacturer Part # | 234301-972 |
| Height | 9.81" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 234301-972 Cuno Water Filter Cartridge Cfs117-s, Taste/odor/scale, Granular Activated Carbon Built-in Scale Inhibition, 9-3/4", 5 Micron, 2 Gpm Capacity 10 000 Gal.
