Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 207798 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 207798 4 Poles 24v 20 Amps Relay Electric Switch
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 207798 |
| Manufacturer Part # | 207798 |
| Height | 2.9" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 207798 [ 4 Poles] [ 24v ] [20 Amps] [3/4hp/120vac ], [ 1 1/2hp/240vac], [ 8 Ea 1/4" Male Terminals] [2-5/8"ctr ] [deltrol], Frymaster Fryer 2836 W/o Float Switch 2836 With Float, Switch Bire14 Fmcfe Fmcfec Fp128 Fp136 Fp236 Fp28, Fp36 Gbc Gc Gsms J3f J65x Jcfx Kj3fc Mj35 Mj45, Mjcf Mjcfe Mjcfec Mre14 Re14 Re17 Re22
