Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket faucet and drain accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 13799 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 13799 2 Inch Dial T Stat Knob Off-450-100 Black with White Print
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 13799 |
| Manufacturer Part # | 13799 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 13799 Black T Stat Knob White Print Octagon Grip, [ 2" Dia ] [ Off-450-100] [mount .187"] [flat Down ], For T Stat Kxa # 46-1107, For T Stat Tc125, # 46-1138, Also Used On T Stat Kxt, #46-1235, For Red Knob Use # 22-1167, Wolf, Grill Tmm-(36 36a 36b).
