Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 120518-1 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean Hobart 120518-1 17 Inch Full Size Deep Fryer Basket With Front Hook
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 120518-1 |
| Manufacturer Part # | 120518-1 |
| Height | 15.75" |
| Width | 17.75" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 6.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 120518-1 Full Size Fryer Basket Front Hook, 17" Long X 17" Wide X 6-1/4" High, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, 2 Handles, Garland Fryer 40-18 50-18, Pitco Fryer E18 E18-2 E18b He18., Series 18., Vulcan Fryer 7495e 7495g 7892e 7892g 17892e 17892g, Ef-3 Hf92e Hf92g
