Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket bun pan and sheet pan racks and rack covers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 105655-4 bun pan and sheet pan racks and rack covers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 105655-4 1-1/6 Inch Diameter Roller Bearing with 1/4 Inch Hole
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 105655-4 |
| Manufacturer Part # | 105655-4 |
| Height | 1.17" |
| Width | 0.38" |
| Depth | 1.17" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 105655-4 Roller Bearing, 1-1/6" Dia X 3/8" W With 1/4" Hole, 8 Per Rack 2 Each Side 6 On Bottom., Total Amount Needed If Changing All Bearings You Need An, Extra 4 Pcs Which Are Mounted On The Rails That The Rack, Slides Into., , Vulcan Broiler 7808l Ir2 405655-6
