Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 104076 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 104076 1/8 Inch Mpt Valve Rotation Off/on Up Position Gas Control
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 104076 |
| Manufacturer Part # | 104076 |
| Height | 1.3" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 104076 [ 1/8" Mpt X 3/8"-27 ] [ Rotation Off/on] [stem Position, Up] [stem Size .240" ] [ctr Inlet To End Of Stem 1-7/8"], [ Angle - 90] Stem 1-3/16" Long., Vulcan Hart, Broiler Where Applicable., Grill Mg, Range 60l 260l 77r & Where Applicable., Models Ending In L/lc/lcc Series Eg Vg., Wolf
