Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket fruit cutters and vegetable cutters.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 01-402275-00043 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel Hobart 01-402275-00043 1-3/4 Inch Diameter Meat Pusher Knob Round Black Ball
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 01-402275-00043 |
| Manufacturer Part # | 01-402275-00043 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 01-402275-00043 Meat Pusher Knob, [ 1-3/4" D ] Round Black Ball, Mount 3/8"-16 Stud X 1" Long., (some Use Red Ball), Used On A3446 Sb-109 # 262608 Meat Pusher Assembly, Berkel, Slicer 807 808 817 818 909 919.
