Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 00-825172-00050 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart Hobart 00-825172-00050 1.5 Inch Leg Adjustable Chrome Plastic Support
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-825172-00050 |
| Manufacturer Part # | 00-825172-00050 |
| Height | 4.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-825172-00050 Leg [ Stud 3/8-16 ] [ Chrome Finish ] [material Plastic], , [ Type Foot Round Flange ] Adj 4" To 5.5", [ General Use Yes ], American Permanent Ware Toaster, Toaster K-1000b M-78 M-83 M-83d M-88(e Ed W Wd)., Vulcan Broiler Cheesemelters 1024 1036 1048.
