RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 00-418520-00003 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart Hobart 00-418520-00003 19 Inch Fryer Screen with Vulcan Compatibility
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-418520-00003 |
| Manufacturer Part # | 00-418520-00003 |
| Height | 0.12" |
| Width | 5.35" |
| Depth | 7.52" |
| Weight | 5.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-418520-00003 Fryer Crumb Screen 19" X 13.5", Vulcan
