Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hobart 00-274662 7.5 Inch Blade Knife with stainless steel construction
Item:
#1488295
Technical details
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-274662 |
| Manufacturer Part # | 00-274662 |
| Height | 0.25" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 9.75" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Hobart 00-274662 7.5 Inch Blade Knife with stainless steel construction