Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-112527 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-112527 Contactor 2p 30/40a 120v
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-112527 |
| Manufacturer Part # | 00-112527 |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-112527 Hartland Contactor, 2 Pole, 110/120 Volt, 30 Amp Inductive, 40 Amp Resistive
