RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-105190-00001 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-105190-00001 1/4 Inch Bulb High-Limit Thermostat Manual Reset
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-105190-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-105190-00001 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-105190-00001 Hi-limit [ Type- 352 ] [ Temp 230 F ], [ Bulb 1/4" X 12-1/2" ] [ Cap 54" ][ 3/8" Stuff Box, Manual Reset, Hobart Dishwasher
