Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-087711-060-1 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-087711-060-1 2.25 Inch Micro Plunger Switch Momentary with Rinse Limit
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-087711-060-1 |
| Manufacturer Part # | 00-087711-060-1 |
| Height | 3" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-087711-060-1 Micro Plunger Switch Momentary, Blakeslee Final Rinse Door Interlock Conveyor Limit, Champion Dishwasher Conveyor Rinse/limit, Hobart Dishwasher Conveyor Rinse/limit, Toastmaster/toledo Dishwasher
