RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 14209 (OEM) commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 14209 (OEM) Thermostat 6 Inch Wide Gas OEM Stainless Steel - Reliable Control
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 14209 (OEM) |
| Manufacturer Part # | 14209 (OEM) |
| Height | 6.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 14209 (OEM) Thermostat
