RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco HTR02-01-006 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco HTR02-01-006 Low Water Cut Off
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | HTR02-01-006 |
| Manufacturer Part # | HTR02-01-006 |
| Height | 1.95" |
| Width | 5.65" |
| Depth | 7.65" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco HTR02-01-006 Liquid Level Control 120/208/240v, Old Style Has A Stainless Steel, Plate On Back Of The Board. The New Style Does, Not Have Or Need The Plate. Board 2-1/2" X 4-1/4", Mounts In Same Holes As Plate., Hatco Series Fr Except Fr-5-c Compact Imperial Powermite.
