Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket heat lamps.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.30.069 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.30.069 5 Inch Clear Infra Red Lamp 125v 250w Shatterproof
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.30.069 |
| Manufacturer Part # | 02.30.069 |
| Height | 6.56" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.30.069 Infra-red Lamp 125v 250w Clear Ptfe Coated, Shatterproof., 6-9/16" Long X 5" Dia. Up To 500 F Temperature
