Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-12-020 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-12-020 Gear Motor 208v 6.3rpm
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-12-020 |
| Manufacturer Part # | 02-12-020 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 8.3" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-12-020 Oem Exact Gear Motor [ 208v ] [ 6.3 Rpm ] [.27amp ], [ 5/16" X 1-15/16" Shaft ], For Aftermarket Gear Motor See # 68-1002, Hatco Toaster Series Tk Trh
