Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-08-133-00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-08-133-00 Warmer Element 208v 1560w 62 1/2"
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-133-00 |
| Manufacturer Part # | 02-08-133-00 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 62.5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-133-00 [ 208v 1560w 1ph ] [ 62-1/2" Od ] [terminals Flag, W/screw [10/32], New Style .260" Dia Elements, Hatco Warmer
