Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.08.123 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.08.123 96 Inch Warmer Element 208v 2400w Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.08.123 |
| Manufacturer Part # | 02.08.123 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 96" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.08.123 208v 2400w 96" Warmer, New Style .260" Dia., 91-1/2" From End Of Element To Mounting Bracket., To Replace Elements In Old Style Units You Must Notch The, End Plates To Accept The Larger Diameter New Style Elements., See Catalog For Old Style 3/16" Dia Elements If Needed., Hatco Warmer
