RestaurantSupply.com is your trusted source for Hamilton Beach drink and bar mixers.
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach 61500 drink and bar mixers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hamilton Beach 61500 Numilk Commercial Plant Milk Maker Machine With 64oz Bottle
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | 61500 |
| Manufacturer Part # | 61500 |
| Type | Single Spindle |
| Height | 25.25" |
| Width | 11" |
| Depth | 15" |
| Weight | 25.85 lbs |
| NSF | Yes |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach, 61500, Numilk Commercial Plant Milk Maker Machine with 64oz Bottle, compatible with 32 oz. and 64 oz. bottles, maximum pouch extraction, power cord: 3 Prong, 63", 120V/60 Hz, 4.4 amps, cETLus, NSF
Certifications
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
