Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Grosfillex outdoor stacking bar stools.
- Authorized Grosfillex dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Grosfillex UT638096 outdoor stacking bar stools
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Grosfillex UT638096 Vogue Stacking Barstool Armless Indoor/outdoor Use - 8/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | UT638096 |
| Manufacturer Part # | UT638096 |
| Back Style | Slat |
| Seat | Metal |
| Arms | Armless |
| Back | Resin |
| Height | 44.25" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 21" |
| Weight | 128 lbs |
| UPC | 14306951409 |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, UT638096, Vogue Stacking Barstool, armless, indoor/outdoor use, slotted resin back, aluminum seat and base, footrest, UV resistant, recyclable, glacier white, Made in China (priced per each, packed 8 each per case) (Packed By: 8 Each Per Case)
