Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Grosfillex indoor stacking bar stools.
- Authorized Grosfillex dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Grosfillex US836725 indoor stacking bar stools
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Grosfillex US836725 Tempo Stacking Barstool Resin Back With Circle Cutout Resin Seat - 8/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US836725 |
| Manufacturer Part # | US836725 |
| UPH | None |
| Arms | Armless |
| Back | Resin |
| Seat | Resin |
| Height | 46.5" |
| Width | 18" |
| Depth | 21" |
| UPC | 14306951416 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US836725, Tempo Stacking Barstool, resin back with circle cutout, resin seat, tubular steel base with footpads, footrest, stain resistant, UV resistant, recyclable, ASTM rated, pink backrest/ white seat, Made in USA, Discontinued with limited stock available, (priced per each, packed 8 each per case) (Packed By: 8 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
