Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Grosfillex wood veneer table tops.
- Authorized Grosfillex dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Grosfillex US36D878 wood veneer table tops
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Grosfillex US36D878 VanGuard Exterior Table Top 36" X 36" Square - 1/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US36D878 |
| Manufacturer Part # | US36D878 |
| Depth (short back) | 36" |
| Width (long side) | 36" |
| Shape | Square |
| Width | 36" |
| Depth | 36" |
| Weight | 34.8 lbs |
| UPC | 14306950655 |
| Made in Germany | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US36D878, VanGuard Exterior Table Top, 36" x 36", square, with assembly rails, warp, burn, fade, scratch, heat & UV resistant, poplar veneer board with HPL coating, truffle oak, Made in Germany (Packed By: 1 Each)
Certifications
Certifications
Made in Germany
This item was made in Germany.
