Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Grosfillex outdoor tables.
- Authorized Grosfillex dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Grosfillex US089096 outdoor tables
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Grosfillex US089096 Tucson Resin Low Table 21.5"W X 21.5"D X 17"H Resin Low Table - 1/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | US089096 |
| Manufacturer Part # | US089096 |
| Width / Diameter | 16" - 23"W |
| Height | 17"H |
| Base Construction | Resin Base |
| Top Construction | Resin Top |
| Top Shape | Square |
| Depth (front to back) | 16" - 23"D |
| Height | 17" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 21.5" |
| UPC | 14306951904 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, US089096, Tucson Resin Low Table, 21.5"W x 21.5"D x 17"H, resin low table, solid surface design, made of UV resistant resin, table legs fit securely into molded housing, glacier white, made in the USA (Packed By: 1 Each)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
