Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Grosfillex stackable outdoor armchairs.
- Authorized Grosfillex dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Grosfillex 46119037 stackable outdoor armchairs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Grosfillex 46119037 Acadia Classic Stacking Dining Armchair Designed For Outdoor Use - 12/Case
| Manufacturer | Grosfillex |
|---|---|
| Model Number | 46119037 |
| Manufacturer Part # | 46119037 |
| Frame Construction | Resin |
| Back Style | Ladder |
| Seat | Resin |
| Back | Resin |
| Height | 34" |
| Width | 24" |
| Depth | 24" |
| Weight | 128.04 lbs |
| UPC | 14306951416 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Grosfillex, 46119037, Acadia Classic Stacking Dining Armchair, designed for outdoor use, contoured seat & ladder back, Rexform® UV resistant resin, textured wood grain with satin finish, 2"x 2" legs with footpads, bronze, Made in USA (priced per each, packed 12 each per case) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
